OHJELMA
 

OHJELMA // JUHLATELTTA

Most of the meetings in the main tent are interpreted into English, Swedish, German, Russian and Spanish. Please notice that on Friday and Saturday at 11.00 am and at 4.00 pm, the meetings are interpreted into Arabic and Farsi.

21.6. // KESKIVIIKKO

 

19.00-20.30
Avajaisjuhla | Opening Service
Marko Halttunen, Hannu Mars, Ossi Poikonen, Nina Åström

22.00-24.00
#nuortenilta | #youthnight
Niina Männistö, Pyry ja Suvi & band

 22.6. // TORSTAI

 

Houseband: Inventus

9.00-10.00
Ylistäen Sanasta | Worship and Prayer
Jaakko sopanen

11.00–12.30
Jumalanpalvelus | Service

14.00-15.00
Raamattutunti | Bible Study
Eeva Vainio, Mira Kariluoto

16.00-17.30
Teemafoorumi | Gypsy Meeting
Suomalainen usko ja romanit
Allan Armas Lindberg, Mertsi Ärling, Leif Åkerlund, Sanansaattajat, Joni Enroth, Jasmin Helmi, MirjamSchwartz, Henry Hedman, Freidiba Boodos Jr. Vuokko Nyman, Kyösti Schwartz, Harry Nyman, Natalie Hagert

19.00–20.30
Parasta Suomelle | Evening's Feast
Miika Aalto, Kari KK Korhonen, Ritva Hämäläinen, Tommi Törnroos & band

22.00-24.00
#nuortenilta | #youthnight
Roni Lempiäinen, Pyry ja Suvi & band

23.6. // PERJANTAI

 
Suomen vapaakristillisten yhteisöjen yhteisenä juhlapäivänä Juhannuskonferenssin koko perjantaipäivä on osa virallista Suomi 100 -vuoden juhlaohjelmaa.

Suomen vapaakristillisten yhteisöjen yhteisenä juhlapäivänä Juhannuskonferenssin koko perjantaipäivä on osa virallista Suomi 100 -vuoden juhlaohjelmaa.

Houseband: Tatu Koivukoski & band

9.00-10.00
Ylistäen Sanasta | Worship and Prayer
Aamunavaus rukousteltassa

11.00–12.30
Suomalainen messu | Finnish Celebration
Lasse Heikkilä & Valkia-ryhmä, Jussi Heikkilä

14.00-15.00
Raamattutunti | Bible Study
Jori Brander, Hanno Heino

16.00-17.30
Keskustelufoorumi | Discussion Forum: Fathers and Children of the Reformation
Uskonpuhdistuksen isät ja lapset
Jari Portaankorva, Markku Ojaniemi, Kalervo Aromäki, Anna Lehmuskoski, Suvi Kankkunen, Saga Lippo

17.45-18.15
Lipunnosto Gospel Rekalla | Raising the Finnish Flag
Antero Laukkanen, Esko Matikainen

19.00–20.30
Parasta Suomelle | Evening's Feast
Hannu Vuorinen, Chariots-kuoro & big band

22.00-23.00
Kirkkokonsertti Keuruun kirkossa | Concert in Keuruu Lutheran Church
Saalemin soittokunta joht. Tapani Sopanen

22.00-24.00
#nuortenilta |  #youthnight
Roni Lempiäinen, Pyry ja Suvi & band

24.6. // LAUANTAI

 

Houseband: Petri Kosonen & band

9.00-10.00
Ylistäen Sanasta | Worship and Prayer
Riitta Roininen

11.00–12.30
Lähetysjumalanpalvelus | Missions Service
Peter Franz (Saksa)

14.00-15.00
Raamattutunti | Bible Study
Mika Yrjölä, Pasi Parkkila

16.00-17.30
Hengellisen musiikin juhla | Music Celebration
Suomalainen usko ja musiikki
Heimo Enbuska, Irene Ahonen, Pirkko Hyttinen, Hymnos, Graniitti sekä useita sooloartisteja

Ristin maa -konsertti on osa Suomi 100 -vuoden virallista juhlaohjelmaa.

Ristin maa -konsertti on osa Suomi 100 -vuoden virallista juhlaohjelmaa.

19.00–20.30
Parasta Suomelle | Evening's Feast
Jippii -Ristin maa
Suuri Jippii -kuoro, Tuula Rahikainen, Toni Mäki-Leppilampi, Janne Lahti

21.00-21.30
Saunahartaus rantasaunalla | Finnish Devotional and sauna
Pauli Karppinen, Kenneth Karppinen, Jimmy Karppinen

22.00-24.00
#nuortenilta | #youthnight
Neea Perho

25.6. // SUNNUNTAI

 

Houseband: Teemu Suominen & band

9.00-10.00
Ylistäen Sanasta | Worship and Prayer
Juan Castillo

11.00–12.30
Ehtoollisjuhla | Communion Service
Marko Selkomaa


OHJELMA // TEEMATELTTA

TO 22.6.

 

14.00–15.00
Nuorten foorumi  #meidänhaasteet - kulutuskulttuuri
Miika Tolonen, IK Experience  

16.00–17.00
Lastenjuhla

17.30-19.00
International Evening - IN ENGLISH

20.00-21.30
#UNITEDLIFE17 | BELIEVERS
Jumalan usko

PE 23.6.

 

11.00-12.00
Lastenjuhla

14.00–15.00
Nuorten foorumi  |  #kunnonhaasteet - usko ja liikunta
Tommi Lenho, IK Experience

16.00–17.00
Lastenjuhla

17.30-.1900
International Evening - IN ENGLISH

20.00-21.30
#UNITEDLIFE17 | BELIEVERS
Mun usko

24.00-01.30
Kristian -elokuva osa 1/2

LA 24.6.

 

11.00-12.00
Lastenjuhla

14.00–15.00
Nuorten foorumi   |  #munhaasteet - seksuaalisuus
Matti Kankaanniemi, IK Experience                  

16.00–17.00
Lastenjuhla

17.30-.1900
International Evening - IN ENGLISH

20.00-21.30
#UNITEDLIFE17 | BELIEVERS
Meidän usko

24.00-01.30
Kristian -elokuva
osa 2/2

SU25.6.

 

11.00-12.00
Lastenjuhla